אנשים מעוררי השראה

מרצה/ים

מרצים מתחלפים:

מועדים

30/10/2022 - 10/05/2023 ערב יום ב', 18:00 - 19:30 (5555)

לתוכנית החוגים המלאה לפי ימים לחצו כאן

מקום

אולם הרצאות 1+2 (בית מרחבים)

פרטים נוספים

בשל המלחמה נדחה מועד פתיחת הסדרה - מועדים חדשים להרצאות ייקבעו בהמשך.

 

תאריכים:  5.2.24, 1.1.24, 20.11.23, 30.10.23

יום: ערב יום ב'

שעה: 18:00-19:30

מקום: אולם הרצאות, בית מרחבים

סדרה של ארבע הרצאות מפי מרצים מעוררי השראה – כל אחד בתחומו. 

המרצים:

תא"ל (במיל') אביגדור קהלני

בעל עיטור המופת ממלחמת ששת ימים, ובעל עיטור הגבורה ממלחמת יום הכיפורים. הקרב אותו הוביל בעמק הבכא נחשב לאחד הקרבות המפעימים בהיסטוריה הצבאית ובגבורת הלוחמים מדינת ישראל נחלצה מאסון גדול מאוד.

 

 

איתי אנגל

כתב מערכת ׳עובדה׳, שידורי 'קשת'. ערוץ 12, זוכה ׳פרס סוקולוב׳ - הפרס הגבוה ביותר לעיתונאות בישראל. 

ב 30 השנים האחרונות כיסה כמעט כל קונפליקט על פני כדור הארץ.  זכה שש פעמים בפרס 'פורום היוצרים הדוקומנטריים' על סרטיו אודות המהפכות במזה"ת ותיעוד המלחמה באוקראינה. מרצה על סכסוכים בעולם באוניברסיטאות בישראל ובחו"ל. אחד מ 18 עיתונאים מרחבי העולם שזכו למילגה מיוחדת (fellowship) מטעם אוניברסיטת מישיגן, ארה"ב.

בצד עבודתו העיתונאית הקים איתי אנגל ארגון לסיוע לנשים הנאנסות במלחמת האזרחים בקונגו בדרך של משלחות סיוע מיוחדות של גניקולוגים ישראלים לשדות הקטל. 

 

 

האלוף (במיל') גיורא איילנד 

בעל נסיון רב ומוניטין עשיר בישראל אותם צבר במשך שנים רבות בצה"ל, היה ראש המועצה לבטחון לאומי והוא חוקר, מרצה, מומחה ופרשן לענייני בטחון, אסטרטגיה ומדיניות במכוני מחקר, באקדמיה, בתקשורת הישראלית ומסגרות שונות אחרות בארץ ובחו"ל.

ההרצאות:

 

"ספורו של כתב באזורי מלחמה", מרצה: איתי אנגל,

יום שני 30.10.23 בשעה 18:00

"כל הסימנים אומרים לך: אל תתקרב לשם. זה בלתי אפשרי. זה ייגמר רע ומר מבחינתך. אין שום סיכוי שתצא מזה בשלום. 

אבל אתה מחליט כן ללכת. ולחשוב אחרת מכפי שכולם חושבים. להשיג דברים שאחרים לא ישיגו"

בהרצאה, מספר איתי אנגל אודות אחורי הקלעים של עבודתו באיזורי סכסוך כמו סוריה, עירק, אפגניסטן, לבנון, אוקראינה, קוסובו, בוסניה, רואנדה, קונגו, עזה, מחוזות דאע"ש ועוד.

איך כישראלי הוא נכנס למקומות שישראלים אינם רצויים בהם וכיצד הוא מתפקד בין ג'יהאדיסטים סונים, שיעים, טליבנים ושאר מיליציות. על העבודה לבד ללא אנשי צוות, על הסיטואציות שבהן היה נתון, ההתמודדות עם איומים ועם פחד, על הצורך לאלתר ולחשוב מחוץ לקופסא והדילמות באזורים כה קשים וטעונים.

הרצאתו מלווה בקטעי תיעוד בלעדיים מעומק השטח באותם אזורי מלחמה.

 

"מנהיגות במעגלי החיים", מרצה: תא"ל (במיל) אביגדור קהלני

יום שני 20.11.23 בשעה 18:00-19:30


מנהיגות היא הכוח להניע אנשים ויחידות למלא את רצונך או לבצע את המשימה שהוטלה עליך. מפקדים עתירי ניסיון יידעו לבנות לעצמם את הדרך ואת הכלים להנהיג ולסחוף את אנשיהם אחריהם.

מה הן תכונות המנהיגות ומה הוא הדבר הגורם לכך שאחרי הקרב יזכה המפקד לשמוע את חייליו מצהירים ישירות בפניו: "ראיתי אותך לפניי בתוך האש, וידעתי שננצח!" (מתוך ספרו: מנהיגות במעגלי החיים)?

ההרצאה משולבת בספור חייו של תא"ל קהלני, וספורי הקרבות הבלתי נשכחים בהם לקח חלק.

 

מוסד הרמטכ"לות במדינת ישראל, מרצה: האלוף (במיל') גיורא איילנד

יום שני 1.1.24 בשעה 18:00-19:30

 

תפקיד הרמטכ"ל הוא השני בחשיבותו במדינת ישראל ( הראשון הוא תפקיד ראש הממשלה).

 אף  ממשלה בישראל לא קיבלה מעולם החלטות בטחוניות בניגוד לעמדת הרמטכ"ל, לכן חשוב להבין את גודל האחריות, כיצד הרמטכ"ל מקבל החלטות, כיצד הוא מתנהל מול הדרג המדיני מאז ועד היום.

נשמע על רמטכ"לי העבר וגם על זה הנוכחי והתמודדותם עם ממשלות שונות תחת מורכבות ואחריות רבה. ועל יחסי הגומלין בין בעלי התפקידים המרכזים במדינה ובצמרת הבטחונית.

 

נשים באזורי מלחמה – תיעוד נדיר מבפנים, מרצה: איתי אנגל

יום שני 5.2.24 בשעה 18:00-19:30

 

באזורי מלחמה נשים הן הקורבן הגדול ביותר של האלימות הרצחנית אלא שהסבל הזה לא תמיד מקבל ביטוי. תיעוד נדיר יחשוף אותנו לשני מוקדי  התמודדות נשים באזורי מלחמה.

בסוריה - שם נשים כורדיות הקימו גרילה של לוחמות ומנגד קונגו - שם בממוצע נאנסות כאלף נשים מדי יום (!) במלחמת אזרחים שתבעה כבר יותר מ 6 מיליון הרוגים.

איך במקום אחד נשים הצליחו להתרומם לגבהים ועוצמות של Women Power שאין להן אח ורע בעולם המערבי? ובמקום אחר נשים הן קורבן חסר אונים שאינו מסוגל להשיב מלחמה?

 

 

עלות הקורס:

סדרה של ארבע הרצאות : 320 ש"ח לבני/בנות 60+,   352 ש"ח לקהל הרחב

עלות הרצאה בודדת :         90 ש"ח  לבני/בנות 60+,    95 ש"ח לקהל הרחב.

 

הערות: בקורס זה ניתן להרשם לכל הקורס ולהנות ממחיר מוזל לארבעת ההרצאות או להרשם לכל הרצאה בנפרד בעלות גבוהה יותר לכל הרצאה.

 במידה ובחרתם באפשרות של רישום לכל הקורס - תנתן אפשרות של התנסות במפגש הראשון בלבד, בתשלום. יש להודיע על הביטול מיד אחרי מועד ההרצאה הראשונה , בכתב ולקבל אישור על קבלת הביטול מהעמותה.

הערות

 

 
הערות: בקורס זה ניתן להרשם לכל הקורס ולהנות ממחיר מוזל לארבעת ההרצאות או להרשם לכל הרצאה בנפרד בעלות גבוהה יותר לכל הרצאה.
 במידה ובחרתם באפשרות של רישום לכל הקורס - תנתן אפשרות של התנסות במפגש הראשון בלבד, בתשלום. יש להודיע על הביטול מיד אחרי מועד ההרצאה הראשונה , בכתב ולקבל אישור על קבלת הביטול מהעמותה.

 

אלבום תמונות

meorer hashraa3meorere hashraameorer hashraa1