גאורגיה זה לא רק חצ'אפורי

מרצה/ים

נינו אבסדזה:
ח"כ לשעבר, עיתונאית ופובליציסטית.

מועדים

31/01/2022 - 30/06/2021 ערב יום ב', 18:00 - 19:30 (345678)

לתוכנית החוגים המלאה לפי ימים לחצו כאן

מקום

אולם הרצאות 1+2 (בית מרחבים)

עלות

לבני 60+: 360 ₪

396 ₪

פרטים נוספים

 

 

קורס: גיאורגיה - זה לא רק חצ'אפורי  

מרצה: נינו אבסדזה, עיתונאית, פרשנית, ח"כ לשעבר 

 

ימי שני , אחת לשבועיים החל מתאריך 31.1.22 (מלבד 21.3.22 שיתקיים שבוע אחרי המפגש הקודם)

תאריכים: 31.1.22, 14.2.22, 28.2.22, 14.3.22, 21.3.22, 4.4.22

 

 

על גיאורגיה שלא הכרתם - כמעצמת ג'אז, תיאטרון, קולנוע, בלט, מוזיקה קלאסית ומודרניתפולקלור, אמנות הציור והאופנה - בהרצאות המלוות בקטעים ויזואלים נדירים מהתרבות הגיאורגית.

 

ארץ גיזת הזהב

מה משותף לפרומתיאוס, גיזת הזהב, הארגונאוטים, סטאלין ויין? גיאורגיה - המולדת העולמית של היין ושל האדם הקדמון ביבשת האירואסייתית, ארץ קטנה עם היסטוריה גדולה ומרתקת, טבע מדהים ותרבות עשירה, בה מטשטשים הגבולות בין מיתולוגיה למציאות, בין קולנוע לפוליטיקה, בין ריקוד להיסטוריה. היכן כבול פרומתאוס ומה יאסון חיפש בקולכיס, איך שוגר לחלל שיר אקאפלה הגיאורגי ומדוע למדינה קטנה יש כל כך הרבה שמות?  

 

עיר הבירה... במקום ארוחה חמה

על תפקידן של "הפרשיות הקולנריות" בהקמת הממלכה הגיאורגית ועיר הבירה שלה. על מלך גיאורגי שיצא לציד והרג ציפור, שנפל אל תוך המים והתבשל בהם, כי היו אלו מי מעיין גופרית. מסביבם ציווה המלך לבנות עיר וניתן לה השם ''טביליסי'' - ''חם''. על "פיקאסו הגיאורגי", שהנציח את השולחן הגיאורגי באמנות הציור העולמית ובעצמו מת רעב לפת לחם, על התרבות, האדריכלות והאופנה העירונית והקולנוע הגיאורגי.

 

גן עדן על פני האדמה 

על משפחת המלוכה הגיאורגית והמלכה תמר שבמאה ה-12 הפכה את גיאורגיה למעצמה אזורית. על המשורר שותא רוסתוולי שלכבודה חיבר את האפוס המפורסם "עוטה עור הנמר" בעמק המצלבה בירושלים. על תור הזהב של התרבות הגיאורגית - מהספרות עד לבלט הלאומי.

 

רוסיה כובשת את גיאורגיה, והתרבות הגיאורגית כובשת את העולם

"עכשיו מובן מדוע כל אדם שני נולד כאן צייר, סופר או מלחין. מדינה של תיאטרון מדהים, אופנה מפוארת, יין משובח והנשים היפות בעולם", כתב הסופר אלכסנדר דיומא, שהגיע מפריז לטביליסי. כעבור מעט זמן, גיאורגיה תהפוך לרפובליקה הסובייטית והאינטליגנציה הגיאורגית ואוצר יצירות האמנות המדהים ימצאו מקלט בצרפת  

 

שירת השושנים והדמוקרטיה

אם סטלין, שהיה משורר דגול וכתב את "שירת השושנים" הגיאורגית, הנציח את הדיקטטורה הסובייטית במאה ה-20,הרי שמהפכת הוורדים בגיאורגיה במאה ה-21 סימלה את ניצחון הדמוקרטיה באזור כולו. על טרום בכורה של סרט קולנוע גיאורגי שממנו החלה התפרקותה של ברית המועצות, על אנשי תרבות שנלחמו במשטר הקומוניסטי ועל אמנים הגיאורגים הצעירים ששילמו בחייהם למען החופש 

  

מגיאורגיה באהבה

בין פסגות הקווקז הלבן לריביירה של הים השחור, בין היסטוריה לאמנות, בין אופרה לאופנה - על אופייה המיוחד של המדינה המצויה על הקו העובר בין מזרח למערב, בין שתי הציוויליזציות, בצומת הדרכים של אינטרסים גיאופוליטיים, דתות ותרבויות שונים. וגם הסיפורים וזיכרונותיה האישיים של מנחת הסדרה 

 

 

 

עלות הקורס לבני 60+: 360  ₪ (60 ₪ להרצאה)

עלות הקורס לקהל הרחב: 396 ₪ (66 ₪ להרצאה)

 

  • מספר התשלומים בהתאם למספר חודשי הקורס.

 

הערות

ההרשמה לקורס מלא בלבד, לא ניתן להירשם להרצאות בודדות.

תתאפשר התנסות במפגש ראשון בלבד, בתשלום. לאחר המפגש הראשון ניתן לבטל את הפעילות בהודעה מידית, בכתב בלבד, על גבי טופס ביטול הנמצא באתר העמותה. מהמפגש השני והלאה לא ניתן לבטל את ההרשמה לקורס. עלויות הקורסים מפורטות מתחת לכל קורס בנפרד.

קבצים מצורפים

אלבום תמונות