פורטרטים בג'אז -השמות הגדולים

מרצה/ים

רז יצחקי:

מועדים

03/10/2021 - 08/05/2022 ערב יום א', 18:00 - 19:30(8989)

לתוכנית החוגים המלאה לפי ימים לחצו כאן

מקום

אולם הרצאות 1+2 (בית מרחבים)

עלות

לבני 60+: 480 ₪

קהל רחב: 528 ₪

פרטים נוספים

 פורטרטים בג׳אז - סיפורי החיים של שמות הגדולים

מרצה: ד״ר רז יצחקי, מוזיקאי ומרצה

 

ימי ראשון 18:00-19:30 החל מ- 3.10.21, אחת לחודש

תאריכים: 3.10.21, 7.11.21, 12.12.21, 2.1.22, 6.2.22, 6.3.22, 3.4.22, 8.5.22 (8 הרצאות)

 

מאז ומעולם היו אלה המבצעות והמבצעים הגדולים של עולם הג'אז שהשאירו בנו את חותמם. אלו שריגשו אותנו, גרמו לנו לשיר מלוא גרון, להזיל דמעה או לעצום עיניים ולחייך. הם אלה שהעזו לשחות נגד הזרם, למרוד במוסכמות, להוביל שינויים, לעמוד איתנים מול סכנת הכישלון ועדיין לשעוט קדימה מתוך ראייה מפוקחת של אמת אמנותית. הם אלה ששינו את פניו של הג'אז לעולם. 

 

 • דייב ברובק: "בדרכו המתוקה" מים שקטים חודרים עמוק במרד המחויך של שגריר הג'אז. ברובק היה אחד החלוצים של זרם החוף המערבי, השקט והרגוע. הרביעיות שלו החזירו את הפופולאריות של הג'אז לדור הצעיר בתקופה של תום מלחמת העולם השנייה. דייב שילב באופן מפתיע אלמנטים מוזיקליים מגשרי-עולמות מהמזרח הרחוק ומארצות הבלקן. 
 •  
 • ת'לוניוס מונק: תורת המשחקים המוזיקליים, המוזיקאי הסקרן ביותר בעולם הג'אז. איש לא ידע מה מתחולל בראשו של אותו ילד הכלוא בגוף של מבוגר. מונק היה אמן נדיר שהיצירות שלו ונגינתו עומדות כתת-ז'אנר עצמאי בקשת הסגנונות הצבעונית של הג'אז. התכוננו להפתעות – כל תרחיש אפשרי בסיפור שלפנינו.
 •  
 • נינה סימון: "לעזאזל מסיסיפי!" זמרת אדירה ולוחמת זכויות אדם אמיצה. סימון החלה את דרכה כאמנית בעלת טביעת אצבע ייחודית ומובדלת. שירתה האישית והישירה הושפעה משירת הגוספל הבלוז ונגינתה בפסנתר שילבה אף אלמנטים קונצרטנטיים מערביים. לימים, אמירתה האישית הפכה לזעקת מחאה מדממת לאור מחאתם של השחורים בארה"ב לשוויון חברתי.  
 •  
 • צ'ארלי מינגוס: "כדאי שתכניס את זה היטב לנשמה!" אש ורשפים מקונטרבסיסט ומוביל ללא חת. במסורת הג'אז, אנשי הבאס נטלו את התפקיד החשוב של הצעת הכר המוזיקלי השמן והעשיר עבור ההרכבים, גם אם לא עמדו בקדמת הבמה. מינגוס שינה תפיסה זאת והפך לאחד המובילים בדורו – הן כמנהיג הרכב והן כנושא דגל מהפיכת האבנט-גארד פורצת הדרך. כל זאת בדרך ייחודית וסגנון אישי מרתק.   
 •  
 • מרי לו ווליאמס: "לגרום לסווינג להרקיד אותם". פסנתרנית אדירה ומוזיקאית יוצאת דופן שההיסטוריה של הג'אז נוטה לא לדון בה מספיק (האם אתכם מכירים את השם?). בעוד שנגינת הפסנתר הוירטואוזית שלה הפכה אותה לאייקון בתקופתה – עם למעלה ממאה אלבומים, מאחורי הקלעים כתבה עיבודים מבריקים לתזמורות הגדולות של דיוק אלינגטון, בני גודמן ולימדה מוזיקאים כמו מיילס דייויס וצ'ארלי פארקר. וויליאמס הצנועה בעלת הלב הגדול ויכולותיה הגאוניות עומדת להפתיע אתכם.  
 •  
 • ביל אוואנס: "כמו צלילי קריסטל מחליקים מתוך מפל מים שקוף". הרמוניה אימפרסיוניסטית ופילוסופיה עמוקה מהאמן ששינה את האסתטיקה של נגינת הפסנתר. סיפור חייו רצוף בניגודיות בין מוזיקה אלוהית ובין חיים אישיים טראגיים מלאי כאב וסבל.  
 •  
 • שרה וואהן: "פראית וחצופה". אחת הדיוות הגדולות בעולם הג'אז קיבעה סטנדרט שספק אם מישהי הצליחה אי-פעם להתקרב אליו. קול עמוק וייחודי, שליטה מוזיקלית יוצאת דופן וביטוי אישי מרגש במיוחד הציבו אותה כמושא הערצה בקהילת הג'אז הבינלאומית.  
 •  
 • מיילס דייויס: "אל תקשקש - נגן משהו שאתה לא יודע". אחד האמנים הצבעוניים והדומיננטיים שידע הג'אז. אישיות אניגמאטית שלא יודעת פשרות, מוזיקליות נדירה, כריזמה ואומץ אדיר - הפכו אותו לאחראי על כמה מהמהפכות המוזיקליות הדרמטיות בג'אז. 

ההרצאות מלוות בסרטונים ובקטעי מוסיקה.

 

עלות הקורס לבני 60+:     480 ₪ (60 ₪ להרצאה)

עלות הקורס לקהל הרחב: 528 ₪ (66 ₪ להרצאה)

מספר התשלומים בהתאם למספר חודשי הקורס.

 

לסילבוס הקורס לחצו כאן או הורידו את הקובץ המצורף בתחתית הדף

 

 

הערות

ההרשמה לקורס מלא בלבד, לא ניתן להירשם להרצאות בודדות.

תתאפשר התנסות במפגש ראשון בלבד, בתשלום. לאחר המפגש הראשון ניתן לבטל את הפעילות בהודעה מידית, בכתב בלבד, על גבי טופס ביטול הנמצא באתר העמותה. מהמפגש השני והלאה לא ניתן לבטל את ההרשמה לקורס. עלויות הקורסים מפורטות מתחת לכל קורס בנפרד.

קבצים מצורפים

אלבום תמונות

עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: sari@merchavim-misgav.org.il