ביקור משרד הרווחה במרחבים

מנהל האגף לאזרחים וותיקים במשרד הרווחה בסיור במשגב

ב 5.5 ביקרו המנהל החדש של האגף לאזרחים וותיקים במשרד הרווחה מר יריב מן , הצוות הבכיר של המטה בירושלים והמפקחת של מרחב צפון, בעמותת מרחבים לוותיקי משגב, במטרה להכיר וללמוד את המודל של מרכז רב שירותי לוותיקים ופיתוח השירותים לוותיק במשגב .

ליוו את הביקור דני עברי ראש המועצה, מרב בן דע המנכ"לית , שרון סודרי מנהלת אגף רווחה וקהילה מיכל חונן מנהלת עמותת מרחבים וצוות הרווחה והעמותה.

האורחים סיירו בבית מרחבים, ביקרו בשיעורים השונים  שהתקיימו באותו יום – סדנת תרפיה במוזיקה ושירה במועדון מופ"ת, שיעורי אמנות, ופעילות גופנית ושיעור ערבית, למדו על מודל ההפעלה של מרכז מרחבים לוותיקי משגב כולל השילוב הייחודי עם המועדון הכפרי, שמעו על אתגרי ההזדקנות במשגב,  על השירותים המוצעים לוותיקים היהודים והבדואים בשגרה ובתקופת הקורונה ועל החזון של המועצה בפיתוח שירותים ברצפים השונים גאוגרפיים ותפקודיים.

דני עברי , המשמש גם יו"ר ועדת הרווחה במרכז השלטון האזורי (מרכז המועצות האזוריות) הדגיש את הצורך בהתאמת המסגרות של הרווחה , השירותים והתקצוב שלהם לאתגרים המיוחדים של המרחב הכפרי.

במכתב שנשלח למועצה בסיכום הביקור נכתב:   "התרשמו עמוקות מכך שתחום האזרחים הוותיקים נמצא על שולחנו של ראש המועצה וחבריה בחשיבה ,פיתוח ועשייה מרשימה .

הריני להביע את הערכתי העמוקה על החוויה שהתבשמנו  בה אתכם;

המקום נעים ,... התכנים המרשימים ומעל לכל חדוות העשייה של העוסקים במלאכה העובדים הסוציאליים במחלקת הרווחה ועובדי העמותה לאזרחים ותיקים במשגב  בימי קורונה כמו גם בשוטף .

הצוות אכפתי ,מעורב, מפתח, מדרבן והכל בחן, בנועם, ביצירתיות, בצליל ובשיר. צוות תוסס וחיוני החושב

קדימה ומחוץ לקופסא . יופי של דבר !

העמותה על מתנדביה ועובדיה רצה קדימה להביא את החדשנות שבעשייה לטובת העניין החשוב.

ומחלקת הרווחה מגבה ,מפרגנת  ושותפה לכל תכנון המדיניות בנושא זה !

יצאנו מהביקור מרוגשים מהמקצועיות והרצינות השורה בכל "