נובמבר 2016 טיול בדואים לירושלים ויד ושם

20/12/2016 14:27

 

105 וותיקים מהכפרים הבדואים, יצאו לטיול לירושלים

מטעם עמותת מרחבים לוותיקי משגב.

 

 

ביום שני  21/11/2016  יצאו 105 תושבים וותיקים, מהמועדונים הבדואים  של עמותת מרחבים לשני ימי טיול מודרכים בערבית בירושלים.  שני אוטובוסים  יצאו מהמועדונים בליווי יוסרא סועאד, רכזת הבדואים במרחבים, רכזי המועדונים ומדריך טיולים מטעם עמותת מרחבים שהדריך את הטיול.

ביום הראשון  בקרו במוזיאון האיסלם , התפללו במסגד אל-אקצה ובכיפת הסלע בהר הבית, כובדו בפיתות עם זעתר מקומיות ונסעו לבית מלון בעיר העתיקה. ביום השני, לאחר שינה מפנקת במלון וארוחת בוקר ראויה יצאו לסיור מיוחד במוזיאון יד ושם, המוזיאון לתולדות השואה מלווים במדריך דובר ערבית. נדגיש כי לרוב משתתפי הטיול זו הפעם הראשונה שביקרו במוזיאון ונחשפו לנושא השואה. על אף שהמוזיאון מציג את סיפור השואה מנקודת מבט יהודית ייחודית, החפצים המקוריים (מיצג הנעליים עורר התרגשות רבה), המסמכים, העדויות, הסרטים, תיאור מעשיהם של חסידי אומות עולם יצירות האמנות  ועוד.. יצרו הזדהות והתרגשות רבה בקר ותיקי הכפרים. רבים מהמשתתפים מחו דמעה, ניתן היה להתרשם מסיפוריהם אחרי הביקור  כי הקבוצה חוותה חוויה חושית מיוחדת , מרגשת ומעצימה. גם אם היה מעט ספק למארגנים, ברור, לאור התגובות,  כי נכון היה לשלב את הביקור במוזיאון יד ושם.

מהמוזיאון נסעו להתפלל בהר הבית  סיירו בשוק הרובע המוסלמי ולקינוח יומיים מהנים, ארוחה,  כדי המלך, במסעדת אבו גוש במורדות ירושלים. ותיקי הכפרים מאוד נהנו, הודו לצוות על הארגון והדאגה לכל הפרטים, קטנים כגדולים, וממתינים לטיול הבא.

הטיול אורגן וסובסד ע"י עמותת מרחבים, בשיתוף הוועדים המקומיים של הכפרים הבדואים.

 

עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: sari@merchavim-misgav.org.il