פעילות משותפת ליום המעשים הטובים לזקנים במועדוני עמותת מרחבים וילדי המועדוניות .

17/04/2016 22:11
לקראת  "יום המעשים הטובים", שחל במרץ, התקיימה פעילות משותפת יצירתית, מרגשת ומיוחדת לזקנים במועדונים של עמותת מרחבים לוותיקי משגב ולילדי מועדוניות הנוער של המחלקה לשירותים חברתיים.
הזקנים הבדואים וילדי המועדוניות מהכפרים דמיידה, כאמנה, סאלמה וחוסנייה, יצרו ביחד תמונות פסיפס  אומנותיות, בניצוחה של נועה בן אור, מורה לפסיפס בעמותת מרחבים.
כל כפר בחר תמונה ומשפט בעל משמעות הקשורה לתמונה שנכתב בעברית ובערבית ובעבודה קבוצתית בין דורית משותפת יצרו הזקנים והילדים תמונת פסיפס, מתנה למבנה הרב תכליתי בו פועלים המועדונים והמועדוניות לאורך השנה. התמונות שנבחרו עסקו בנוף של הכפר ועצי הזית והמשפטים שנבחרו היו "השמים הם הגבול", "עץ התקווה", "ברוכים הבאים" ועוד.. 
בכל כפר תמונת הפסיפס  נתלתה ומקשטת את הקיר החיצוני של המבנה המרכזי, הרב תכליתי של הכפר.  
יוסרא סוועאד, רכזת הפעילות של מרחבים במועדונים הבדואים מספרת: "הפעילות הייתה מדהימה, יצירתית וצבעונית. היו שני מפגשים בכל מועדון, כל הצוות של המועדונים לזקן ושל המועדוניות נרתם לעשייה וכן הורים מתנדבים של ילדי המועדוניות. התקיימה יצירה בין דורית משותפת של ילדים , הורים וסבים וגם  אבות הבית של המבנים, נרתמו לסייע לתליית התמונות. 
אין ספק כי מטרת הפרויקט הושגה, זו הייתה פעילות משמעותית , שמשאירה חותם ושיש בה תרומה לקהילה.  באמצעות העבודה המשותפת על הפסיפס, נוצר קשר חם בין הילדים לזקנים, נוצר גשר בין דורי התורם להבנה טובה יותר וליצירת מערכת שורשית וערכית בחברה." 
הפעילות התקיימה בהובלת עו"ס יוסרא סועאד, רכזת מועדוני הזקנים של מרחבים, בשיתוף עו"ס נטע רוזנאי, רכזת המועדוניות הבדואיות ובסיוע היחידה להתנדבות.
 
עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: sari@merchavim-misgav.org.il