למה בכלל לצאת לקורס במדבר?? או - כוחו של הטבע!

דף הבית (11/11/2019 10:13)

 

ברשת קיימים אלפי מאמרים עדכניים על  הרווח הבריאותי של הטבע  (nature and health benefits), המעידים על הקשר בין שהייה בטבע לבין בריאותנו הנפשית, הקוגניטיבית והגופנית. אין ספק שזאת כמות מספקת של עדויות מוצקות לכוח השפעתו של הטבע על חיינו. עוצמות הטבע טמונות  במרקם הלא אחיד, הלא צפוי והמאתגר שלו. הטבע מתנהל בסדר מופתי שכולו בלגן. נוכחות מלאה של האדם בטבע מפגישה אותו עם עצמו ומשפיעה לטובה על נפשו ועל גופו. הטבע הוא התפאורה המושלמת להיווצרות חוויה פיזית, רגשית ותודעתית המשפיעה על בריאותנו אך לא פחות על איכויות הלמידה שלנו ויעילותה.

 

אומנם מאוד נוח ללמוד וללמד בכיתה ממוזגת ושקטה – לא נכנסות אבנים לנעלים, לא צריך להסתתר מהרוח, מהזבובים או מהשמש והשירותים מוכרים ונוחים  –ובכל זאת אנו בוחרים לצאת לטבע ודווקא שם להעביר את אחד מהקורסים החשובים ביותר לבני ה- 60+: 'מתנת הגיל' - קורס על התחדשות, משמעות ותשוקה. 

האמונה בכוחו של הטבע, היא זו שמעניקה לנו את האנרגיה ומובילה אותנו לצאת בכל פעם מאזור הנוחות, להקים מערך לוגיסטי המאפשר את הנגשת הטבע לבני ה 60 ומעלה ולהוביל תהליכי למידה של שלושה ימים בטבע. אנחנו מכנים אותם 'מסעות בתבונה'.

 לטבע כוח משלו. התחושות הפיזיות שאנו חווים במהלך המסע, גדולות מהמילים הנאמרות בכיתה ומעבירות תובנות דרך התודעה. החוויה בו נצרבת בגוף ובנשמה ומבעבעת בנו הרבה אחרי שהיא בפועל מסתיימת.

כבר במהלך המסע  אנו רואים את השפעת הטבע על האדם; לא פעם, שמענו את המשתתפים תמהים איך עברו יום שלם ללא כאבים: "הרגל שיתפה איתי פעולה", "לא הרגשתי את הכתף כל היום", "אני לא מאמין שהגב לא כואב לי".

 

הקורס המדברי הוא חוויה מכוננת, מרפאה ועוצמתית.

 

הקורס מסובסד על ידי המשרד לשיוויון חברתי ומונגש לאוכלוסייה מבוגרת - עם מוגבליות וצרכים שונים.

 

פרטים והרשמה באתר https://www.merchavim-misgav.org.il/objDoc.asp?PID=782044&OID=782047&DivID=1  או במשרד עמותת מרחבים 04-9990314

 

מזמינים אתכם להכנס לתכנית המסע לפרטי המסע הקרוב היוצא ב- 11-13/12/19

 

עלויות ופרטים נוספים תמצאו כאן

תמונות מצורפות להודעה זו:

מסמכים מצורפים להודעה זו:

עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: [email protected]