הודעה בקשר לחיובי מרחבים בשעת המלחמה.

דף הבית | עדכון אחרון:  19/10/2023 14:46
1לוגו קטן3

משתתפים יקרים

 

בימים אלו כולנו ניצבים בפני מצב שלא הכרנו בעבר, מלחמה, אבל גדול על אסון בלתי נתפס, צער , כאב וחוסר ודאות.

במציאות הזו אנו מנסים לשמור ככל שניתן על שגרת פעילות בריאה לוותיקי משגב ופועלים בהתאם להנחיות פיקוד העורף והמועצה, המתירות לנו לקיים פעילות בטווח הגעה של דקה למרחב מוגן.

פעילויות מרחבים – הן בקתדרה האזורית והן הפעילויות המתקיימות בישובי משגב- חוגי הקתדרה, מועדוני מופת האזורי ובכפרים הבדואים, מועדוני הבוקר, בתים חמים וחברותות מתקיימות כרגיל.

רוב המשתתפים מגיעים בשמחה ובהודיה על כך שיש להם לאן לבוא, להיפגש ביחד ולעשות פעילות המסייעת במצב הכל כך מרכב של כולם.

גם המורים, אשר לחלק נכבד מהם יש ילדים בצבא, בני זוג, אחים במילואים מודים לנו על קיום הפעילות שמסייעת להם להתמודד עם הימים הקשים הללו .

 

מאחר שהאזור שלנו לא מוגדר במצב חירום והפעילויות מתקיימות כסדרן יהיו חיובי חודש אוקטובר חיובים רגילים בהתאם למה שכל אחד נרשם אליו.  

אנו מודעים לעובדה כי חלק מהמשתתפים בוחר שלא להגיע מסיבות שונות: שמירה על נכדים, אירוח, התנדבות, חשש, מצב רוח ירוד וכד'.

 

חשוב לנו להסביר כי מועצה אזורית משגב לא נמצאת על קו הגבול ואיננו מוגדרים כנמצאים במצב חירום.

עמותת מרחבים לא תקבל כל פיצוי מהמדינה בשל המצב (כפי שהיה למשל בקורונה) , אנחנו ממשיכים לקיים את הפעילות, לשלם למורים ולמרצים ולתחזק את כל המערך של הפעילות ולכן אין באפשרותנו להקפיא את החיובים למי מכם שביקש לעשות זאת בשל המצב.

 

אנו מאפשרים למי שהחוג שלו לא פועל בשל ההנחיות (כמו התעמלות במים) לבחור בינתיים שעורים חליפיים, וכן מאפשרים למשתתפים שלא יכולים להגיע לפעילות ספציפית,

להיות איתנו בקשר ולבחור שעורים חליפיים במקום אלו שהם לא מצליחים להגיע אליהם.

 

במקרים מיוחדים בהם  משתתפים נפגעו באופן ישיר מהמלחמה וחוו אובדן מקרבה ראשונה – לא יהיה חיוב בגין הפעילות וניתן יהיה לבטל אותה כליל.

 

 הימים הללו מזכירים לנו גם את הפנים היפות של עם ישראל, היאחזות בחיובי, בתקווה ובתחושת הביחד יכולים גם הם לחזק כל אחד ואחד. 

 

שימרו על עצמכם, השמעו להנחיות של פיקוד העורף וגורמי הבטחון בישוב, פנו אלינו אם אתם זקוקים לעזרה כלשהיא וביחד נעבור את הימים הללו.

 

אנחנו מחבקים את המשפחות השכולות, שולחים תפילות לשלום החטופים, הפצועים ולשלומם של חיילי צהל וכוחות הבטחון באשר הם - רבים מהם ילדינו ונכדינו  - שישובו בשלום הביתה.

 

צוות עמותת מרחבים