מוזמנים להרשם להרצאות מרתקות בחודש יולי בנושאים מגוונים - כל הפרטים בפנים. אנא אל תחכו לרגע האחרון על מנת להרשם - חשוב לנו להערך מראש.

דף הבית | עדכון אחרון:  29/06/2022 17:31

אספנו עבורכם בקפידה מבחר הרצאות בנושאים מגוונים  ומתחומים שונים ואנו ממליצים לעשות מנוי הרצאות משתלם במיוחד - 4 הרצאות במחיר 3! (מי שלוקח 5 או 6 הרצאות מחירן יתווסף למחיר המוזל של 4 הרצאות.)

והכי משתלם! 7 הרצאות במחיר 5.

אפשר כמובן גם להרשם להרצאות בודדות.

כל ההרצאות מתחילות ב-11:00.

 

6.7.22 יום ד': "צללי המוזיקה" מרצה ושר אייל שרף

על הדי האיום הנאצי בשלושה מחזות זמר מצליחים : "צלילי המוזיקה" , "קברט" ,"המפיקים"

הרצאה מרתקת מלווה בשירה חיה של שירים מתוך מחזות הזמר...

 

11.7.22  , יום ב':  "מסע ללב האפילה" מרצה: ד"ר אייזיק לובלסקי ,חוקר העוסק בגזענות מודרנית ובתולדות היחסים בין מזרח למערב בעת החדשה.

נצא למסע אל נבכי הפשע החמור ביותר בספר הדין הפלילי הבינ"ל-ג'נוסייד .  נבין מהם התנאים שבדרך כלל מתקיימים לפני רצח-עם ומאפשרים את ביצועו. נסקור כמה ממקרי הג'נוסייד הבולטים במאה השנים האחרונות וננסה להגיע למסקנות באשר לאפשרות מניעתו של פשע זה.

*ד"ר לובלסקי ירצה במסגרת קתדרת הערב שלנו בשנה הבאה – זוהי הזדמנות להתרשם ולהכירו.

 

13.7.22  יום ד':  "חרדים על המסך" מרצה: אשר סוזין, דוקטורנט באוניברסיטת חיפה מרצה במכללה האקדמית הדסה ירושלים וחוקר חברה חרדית

קולנוע חרדי וחרדים בראי הקולנוע הישראלי. ההרצאה עוסקת מצד אחד בראי דמות החרדי בקולנוע ובטלוויזיה הישראלית ומהצד השני בצמיחתו של קולנוע חרדי הנוצר על ידי יוצרים ויוצרות מהמגזר החרדי . נצפה יחד בקטעי סרטים של יוצרים חרדים ונעמוד על מאפייני הקולנוע החרדי.

*אשר סוזין ירצה אצלנו בקתדרת הבוקר בשנה הבאה וזוהי הזדמנות להתרשם ולהכירו.

 

18.7.22 יום ב': "לנצח את האינטואיציה - נפלאות המדע" . מרצה: פרופ' דוד פונדק - מומחה בהוראת המדעים התמחה בהוראת מדעים ואסטרונומיה ללימוד ומחקר באסטרונומיה

ההרצאה עוסקת במדען המודרני הראשון גלילאו גלילאי,  שחקר את הטבע בדרך שונה לחלוטין מהמקובל בתקופתו.  בזכות חקירותיו הוא הגיע לתובנות מעמיקות וחשף עולמות חדשים שאיש לא ראה לפניו. תגליותיו סתרו את הידע המדעי שהיה קיים בתקופתו ועוררו כלפיו ביקורת רבה. גלילאו בעוצמתו הפנימית הצליח לבסס את טיעוניו על ניסויים ותצפיות, ולהנחיל למדע כלים ודרך חשיבה חדשה.

*פרופ' דוד פונדק ירצה אצלנו בקתדרת הבוקר בשנה הבאה וזוהי הזדמנות להתרשם ולהכירו.

 

20.7.22  יום ד': " שקרים, שקרים ארורים ועובדות אלטרנטיביות". מרצה: דורון פישלר, מבקר קולנוע, כותב מרצה ומגיש פודקאסטים.

אמת היא דבר חשוב, אבל בעולם הפוסט-אמת, צריך להכיר בחשיבותו הרבה של השקר. סיפורם של כמה מהשקרים המבריקים, החצופים או המדהימים ביותר בהיסטוריה. על האנשים הדגולים והחשובים שמעולם לא היו קיימים, שקרים במפות שלכם ומתיחות ששינו את ההיסטוריה.

 

25.7.22, יום ב' : אמנות השתתפותיות – אמנות כמרחב מפגש חוויה ודיאלוג". מרצה: דפנה קרון, יוצרת ואוצרת אירועי אמנות רב תחומית ואמנות במרחבים ציבוריים.

מה קורה כשהאמנות "יוצאת" מהמוזיאון אל המרחב הציבורי? איך יצירה הופכת לאירוע חברתי  ואיך אמנות הופכת למפגש אינטימי ומשמעותי בין אנשים?

תמונת מצב עכשווית של אמנות פורצת גבולות – מנטליים ופיזיים. נדבר גם על אמנות ציבורית חדשה ואמנות חברתית תוך הכרות עם יצירות של אמניות ואמנים מקומיים ובינלאומיים.

 

27.7.22 יום ד' יחסי הדרג המדיני/צבאי במדינת ישראל . מרצה: האלוף במיל' גיורא איילנד

מיום הקמת מדינת ישראל, ישנו יחס הדוק בין הדרג המדיני לצבאי. ההרצאה עוסקת בטיב היחסים האלו, באופן שבו הדרגים הצבאיים והמדיניים יכולים לפעול בשיתוף פעולה ובכשלים המובנים של ועדות החקירה בישראל.

 

 

תמונות מצורפות להודעה זו: