מספר מקומות אחרונים בקבוצת "הקשר הרב דורי" . ההשתתפות ללא עלות!

דף הבית (13/11/2019 08:34)
קשר רב דורי יסודי

 

תכנית "הקשר הרב דורי" הינה תכנית של המשרד לשוויון חברתי, בית התפוצות ומשרד החינוך . המיועדת ליצור קשרים רב דוריים באמצעות תיעוד סיפורי חיים של ותיקים על ידי צעירים, תוך שימוש באמצעים דיגיטליים והעלאתם למאגר סיפורי מורשת באתר בית התפוצות.

במהלך התוכנית נחשפים הילדים לסיפורי החיים ולספורי הקמת היישובים במשגב. חלק גדול מהילדים שהשתתפו בתוכנית הופתעו לגלות עובדות רבות שלא היו ידועות להם על הישובים בהם גדלו בעיקר על סיפורי הקמת הישובים.

התכנית מחברת בין ותיקים לבין תלמידים שאינם נכדים או בני משפחה ובכך מייצרת קשר חדש ,רב דורי שאיננו מובן מאליו והוא בעל השפעה רבה על תחושת השייכות הקהילתית של הילדים והוותיקים כאחד.  לחלק גדול מהילדים במשגב אין סבא וסבתא הגרים באזור ולחלק מהותיקים אין כאן נכדים. 

הילדים לומדים ל"ראות" בסביבתם עוד מבוגרים שאינם בהכרח בני משפחה והמבוגרים מכירים עוד שכבות גיל בישוב שבדרך כלל הם מנותקים מהן..

אחד המשתתפים הוותיקים סיכם בסוף השנה את חוויותיו ואמר

" קיבלתי עוד נכד למשפחה!"

 

התוכנית כוללת סדרה של כשמונה מפגשים בני שעתיים, בימי חמישי בשעות הבוקר,ותחל במהלך חודש נובמבר בבית הספר היסודי משגב. הוותיקים יארחו את התלמידים גם בבית מרחבים ובנוסף תתקיים נסיעה משותפת לסיור מודרך במוזיאון " בית התפוצות".

 

ההשתתפות בתכנית הינה ללא תשלום!

עמותת מרחבים- עמותה לוותיקי משגב, מרכז מועצה אזורית משגב (בצמוד למועדון כפרי משגב), ד.נ משגב 20179
טל: 04-9990314, פקס: 04-9990623, דוא"ל: [email protected]